Wymagania:

  • Ukończony 14 rok życia
  • Zdanie egzaminu na stopień Sternika Motorowodnego

Uprawnienia:

  • Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych
  • Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

*Osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowodnych o mocy silnika do 60 kW.

 

Patent sternika motorowodnego

Jeśli chcesz swobodnie poruszać się po wodzie motorówką, jesteś żeglarzem, często wędkujesz z pokładu niewielkiej łódki lub praca wymaga od Ciebie – ratownika, nurka – posiadania patentu sternika motorowodnego, nasz kurs będzie idealnym, by zdobyć odpowiedni patent.

 

Dla kogo szkolenie na sternika motorowodnego?

Każdy chciałby czasami poczuć wiatr we włosach i przecinać morskie fale. Jednak aby bezpiecznie zasiąść za kierownicą skutera czy motorówki trzeba mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności, które nie tylko pozwolą na skuteczne zapanowanie nad motorówką, ale także nauczą, jak zachowywać się w różnych, czasami ekstremalnych sytuacjach na wodzie. Posiadanie doświadczenia oraz wiedzy popartej dokumentem, ułatwia też wypożyczenie skutera czy motorówki i jest dowodem na to, że dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników akwenu.

 

Jak przebiega szkolenie?

W kursie zakończonym egzaminem na patent sternika motorowodnego mogą wziąć udział osoby, które nie mają żadnego doświadczenia w pływaniu na motorówce czy na skuterze wodnym. Tego nauczyć możemy od podstaw, zaczynając od obowiązujących przepisów, a na praktyce na wodzie kończąc. Akwen wodny w centrum Polski, czyli Zalew Zegrzyński, doświadczeni instruktorzy, którzy skutecznie przekazują wiedzę, do tego praktyka na wysokiej jakości sprzęcie umożliwiają każdemu uczestnikowi pozytywne zdanie egzaminu.

Patent sternika motorowodnego pozwala na prowadzenie łodzi motorowych bez ograniczenia mocy silnika po wodach śródlądowych oraz na łodziach o długości do 12 m na morzu, w odległości 2 mil morskich od brzegu lub po morskich wodach osłoniętych.