Licencja na holowanie statków powietrznych
Wymagania:
- Ukończony 18 rok życia
- Posiadanie patentu co najmniej sternika motorowodnego,
- Zdanie egzaminu na licencję na holowanie statków powietrznych
Uprawnienia:
- Uprawnia do turystyki wodnej na jachtach motorowodnych przy holowaniu statków powietrznych.
Licencja na holowanie statków powietrznych
Aby w świetle prawa móc holować za łodzią motorową obiekty latające czyli unoszące się nad lustro wody takie jak parasail, zabawki wodne typu „ manta” itp., trzeba posiadać odpowiednie doświadczenie poparte licencją. Szkolenie kończące się zdaniem egzaminu i uzyskaniem licencji nie trwa długo, ale jest intensywne i kładzie nacisk na wiele aspektów sterowania łodzią w przypadku, gdy ciągnie się jednocześnie statek powietrzny.
Dla kogo licencja na holowanie statków powietrznych?
Zabawa na wodzie to niesamowita przyjemność. Jeśli chcesz dodatkowo dostarczyć adrenaliny przyjaciołom i znajomym, ciągnąć ich na spadochronie, paralotni czy innym obiekcie, możesz musisz zdobyć licencję. Taka licencja to dokument, który świadczy o tym, że zabawa będzie bezpieczna. Pamiętaj, ze to Ty odpowiadasz za bezpieczeństwo osoby holowanej. także dlatego, że żeby Chcąc podejść do egzaminu na licencję holowania statków powietrznych należy wcześniej posiadać co najmniej patent sternika motorowodnego.
Co obejmuje szkolenie?
Krótkie, ale niezwykle wartościowe i intensywne szkolenie, które kończy się egzaminem i uzyskaniem licencji na holowanie statków powietrznych, obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, podczas których kursant uczy się jak przygotować pole startowe, statek powietrzny i drugiego uczestnika zabawy, jak wystartować oraz bezpiecznie holować statek powietrzny. Osoba, która chce profesjonalne holować spadochron lub inny obiekt latający, musi znać też zjawiska fizyczne, które pojawiają się w przypadku takich lotów oraz zapewnić maksimum bezpieczeństwa nie tylko osobie holowanej, ale także innym użytkownikom akwenu wodnego.